Tisk

Vrtací zařízení

ke stažení:

foratubi

Pod přítlakem vrtající zařízení firmy Ravetti jsou jedním z nejlepších výrobků pro tuto pracovní operaci na současném trhu. Hlavní předností je jejich schopnost udržovat stálý kroutící moment a tím i trvalý přítlak při vnitřním vrtání. To umožňuje rychlejší průběh vrtání, prodloužení životnosti řezných nástrojů a nižší námahu obsluhy při manuálním ovládání.

U průměrů ¾" až 6" se používají buď HSS vrtáky nebo kruhové HSS frézy s tloušťkou stěny 1,6 mm a nebo frézy HSS/CT s karbidovými zuby. Alternativně lze použít i frézy se zuby z tvrdokovu.

Vrtáky charakteristické 26cm dlouhou vrtací dráhou jsou navrženy k vyřezávání plynových a vodních potrubí do toušťky DN.6' (140mm) pod tlakem do 12 bar.

Nabízí se celá řada modelů pro práce na plynovodním a vodovodním potrubí z oceli, litiny, polyetylenu, PVC, betonu případně azbestocementu. Jejich volba je závislá na velikosti vrtaných otvorů, laku média v potrubí a prostředí, ve kterém je potrubí uloženo.

Všechna vrtací zařízení jsou vyrobena z vysoce kvalitní oceli s dvojitým pozinkováním povrchu ve zlaté barvě. To zajišťuje tu nejlepší ochranu výrobku pro jeho dlouhodobou životnost. Zařízení je možno dodávat i v provedení z nerezové oceli pro aplikace při pracích ve vodním nebo kontaminovaném prostředí, která neumožňují použití standardního provedení.

Při vrtání otvorů do 3" se obvykle pracuje s ručním pohonem, do 6" s pohonem pneumatickým nebo hydraulickým. U větších průměrů otvoru se používá k pohonu výhradně hydraulika.

Technologie vrtáků, kterou zdokonalujeme již přes 40 let, umožňuje vrtání potrubí od ND 1/2 až do 48'' pod tlakem až 100 barů při teplotách až 180°C.

Všechny typy vrtacích zařízení mohou být použity na vodu, plyn nebo ropu s teplotou okolí v rozmezí od -20⁰C do +50⁰C při vlastní teplotě media od 0⁰C do +50⁰C při použití standardních typů těsnění. Při použití speciálních typů těsnění na bázi teflonu může být teplota media v rozmezí od 0⁰ do +130⁰C. Hydraulický je agregát typ CS/6 je vhodný pro vrtání otvorů do DN 10"/250, pro větší otvory je vhodnější výkonnější typ CS/13.

Pro StopSystem™ pro dimenze do DN 150 se standardně dodává vrtací zařízení typ 30/255. Pro větší dimenze Vám navrhneme nejvhodnější typ vrtacího zařízení v závislosti na tlaku media v potrubí a jeho dimenzi.

↓ Rozbalit text ↓ ↑ Sbalit text ↑
vrtaci-souprav-se-zatkou

Navrtávání T-kusů

 Ø otvoruØ horního kroužkuØ dolního kroužku Ø provrtaného otvoru v T-kusu Mod. V44 mm. 44 2" 1"1/4 → 1"1/2 1" →… >>