Tisk

STOP/SYSTEM™ pro vyšší tlaky

Stop systém se standardně vyrábí v tlakových řadách PN 5, PN 12 a PN 24 bar a připravuje se zařízení pro tlakové řady PN 40 a PN 80.

Pro nasazení STOP/SYSTEM™ pro menší dimenze a nižší tlakové řady se používá manuální ovládání, pro vyšší tlakové řady (od PN 24) je nutné ovládání hydraulické. Rovněž vrtací zařízení pro vyšší tlakové řady je už na hydraulický pohon.
Navařovací objímky pro tlakové řady až do PN 24 jsou k dispozici jako navařovací hrdla, pro vyšší tlakové řady se už používají z bezpečnostních důvodů dělené objímky.
Při práci na vysokotlakém systému je často možné snížit provozní tlak na nižší hodnoty: např. z PN 25 bar → PN 5 bar resp. z PN 40 → PN 5 bar a údržbové práce realizovat se zařízením na provozní tlak PN 5 bar, ale musí se použít ocelová tvarovka testovaná na PN 25 bar nebo už dvojitá objímka testovaná na PN 40 bar. Po skončení prací se zase zvýší tlak PN 25 nebo PN 40. Podobně se to dá dělat i s vyššími tlaky, např. PN 80 se sníží na PN 25.

 

STOP/SYSTEM-PN-80-1STOP/SYSTEM-PN-80-2STOP/SYSTEM-PN-80-3STOP/SYSTEM-PN-80-objímkastartovací pozice: stoper je uvnitř nosičestoper dosáhne nejnižší pozice a začíná rotovatstoper dosáhne operatnivní polohy a gumové těsnění se začínají roztahovatdochází k dokonalému utěsnění
↓ Rozbalit text ↓ ↑ Sbalit text ↑